Dijital Pazarlama

  • home
  • /
  • Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Bugün, markalar için dijital pazarlama ve gerekliliği hakkında daha fazla konuşmaya gerek duyulmayan bir noktadayız artık. Marka bilinirliğini artırmak, potansiyel müşterilere ulaşmak, sektörel rekabete ortak olmak, geliri artırmak gibi hedeflerin biri veya birkaçı için dijital dünyanın avantajlarından faydalanmak artık bir tercih değil; bir gereklilik oldu.Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest gibi mecralarda sosyal medya iletişimi yürütmek veya Google Ads, Bing Ads, Programatik Reklamcılık ile hedef kitleye ulaşmak artık yaygın olarak kullanılan ve bilinen yollar. Dijital Pazarlama hizmetinde bizi farklı kılan ise, markanın ihtiyacına yönelik tüm çalışmaları bütünleşik bir yaklaşımla hayata geçiriyor olmamız. Sadece sosyal medya kanallarının ya da sadece programatik satın alma çalışmalarının marka beklentisini karşılamaya yeterli olmadığını bilen, her biri kendi alanında uzman ekibimizle bir markanın veya işletmenin tüm ihtiyaçlarına tek kanaldan cevap verebiliyoruz.

Peki dijital pazarlama çalışmaları hangi başlıkları kapsıyor?

Dijital Pazarlama Ama Nasıl?

Web Site

Modern, kullanıcı deneyimi açısından optimize edilmiş, amaca uygun ve pazarlanabilir bir web sitesi olmazsa olmaz. Mağaza vitrini.

Pazar ve Rakip İncelemesi

Ürün veya hizmetin pazar hacmi, hedef kitlesi ve rakiplerin incelenmesi, doğru dijital pazarlama stratejisi geliştirmenin altın kuralıdır.

Pazarlama Stratejisi

Ürün, pazar, rakip ve bütçe odağında dijital pazarlama ve reklam stratejisi üretip, somut hedeflere göre yol haritasının çıkarılması.

Sosyal Medya İletişimi

Sosyal Medya Pazarlaması ile sosyal medyada fotoğraf paylaşmak aynı şeyler değildir. Ürüne, pazara, hedef kitleye uygun mecralarda sosyal medya planlaması hayati önem taşır.

Sosyal Medya Reklamları

Marka bilinirliği, ürün ve hizmetlerin tanınması, güven oluşturma ve satış elde etme açısından kısa ve uzun vadedeki reklam planlamaları ile sosyal medya iletişimi desteklenmelidir.

İnternet Reklamları

Google, Yandex, Bing gibi popüşer arama motorlarının reklam modellerini etkili ve stratejik bir biçimde kullanarak doğrudan dönüşüm odakları reklamlar.

SEO

Organik trafiğin artması amacıyla, arama motorlarındaki görünürlüğü artırmaya yönelik yapılan çalışmalar bütünü, zamandan ve reklam bütçesinden tasarruf ettirir.

E-posta Pazarlama

Segmentlere ayrılan kullanıcılara ayrı ayrı, belli bir sistematiğe bağlı olarak gönderilen postalar ile trafik ve satış odaklı e-posta pazarlama çalışmaları, kullanıcı aktivasyonunu ve tekrar eden satışı destekler.

Ölçüm

Tüm çalışmaların düzenli olarak ölçülmesi, satışları artırmak ve dijital pazarlama stratejisinin geliştirilmesi için en önemli adımdır; ölçüm yapmadan yönetmek mümkün değildir.

Sizin için neler yapabileceğimizi konuşmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.