E-Ticaret

E-Ticaret Pazarlama

E-ticaret pazarlama çalışmaları, tüm dijital pazarlama çalışmalarıyla ve marka konumlandırmasıyla beraber göründüğünden çok daha detaylı bir süreçtir esasında. Ürün ne kadar özgün olursa olsun, doğru noktada doğru adımlar atılmadığı müddetçe hiçbir zaman beklentileri karşılamaz. Bu tatsız durumla defalarca karşılaştığımız birçok başarısız e-ticaret girişimi hala internet arşivlerinde mevcut.

 

E-ticaret elbette çok geniş bir müşteri kitlesine hitap etme potansiyeli taşıyor olması sebebiyle çok avantajlı; çok da kazançlı. Ancak genel algı, e-ticaretin kolay kazanç kapısı olduğu yönünde. İşte bu noktada tehlike çanları çalıyor demektir. Pazar geniş olsa da, bu pazarı domine eden çok büyük rakipler olabileceğini, hatta aynı ürünler satan yüzlerce farklı mecra olabileceğini unutmamak çok önemli.

E-ticaret pazarlaması, tıpkı Dijital Pazarlama gibi bütünsel bir yaklaşım gerektirir. E-ticaretin farklı alanlarında onlarca projede görev almış ekibimizle, ihtiyacınız olan tüm e-ticaret pazarlama süreçlerini bütünleşik olarak yönetebiliriz. Böylece sosyal medya içerikleri, sosyal medya reklamları, internet reklamcılığı gibi birçok teknik bilgi ve deneyim gerektiren detayla boğulmak zorunda kalmazsınız.

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

E-Ticaret Sitesi

İhtiyacınıza bağlı olarak hazır CMS ya da tamamen size özel tasarlanacak kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesini sıfırdan hazırlayıp optimize edebiliriz.

Pazar ve Rakip İncelemesi

Ürün veya hizmetin pazar hacmi, hedef kitlesi ve rakiplerin incelenmesi, ideal pazarlama stratejisi geliştirmenin en önemli adımıdır.

Strateji Belirleme

E-ticaret, uzun ve zahmetli bir yolculuk. Bu kadar popüler bir kulvarda büyümek ve daima ileriyi hedeflemek için işin en başında stratejik yol haritasını belirlemek gerekir.

Sosyal Medya İletişimi

Sosyal medya kanalları, ancak doğru kullanıldığında işinize büyük oranda katkı sağlar. Sabır ve emek isteyen bu kulvarda markalaşmak ve müşterilere temas etmek için birçok farklı yöntem mevcut. Peki sizin için en uygunu hangisi?

Sosyal Medya Reklamları

Marka bilinirliği, ürün ve hizmetlerin tanınması, güven oluşturma ve satış elde etme açısından kısa ve uzun vadedeki reklam planlamaları ile sosyal medya iletişimini destekleyebiliriz.

İnternet Reklamları

Google, Yandex, Bing gibi popüşer arama motorlarının reklam modellerini etkili ve stratejik bir biçimde kullanarak doğrudan dönüşüm odaklı reklamlar yayınlayabilir ve kısa-uzun vadede cironuzu artırabiliriz.

SEO

Organik trafiğin artması amacıyla, arama motorlarındaki görünürlüğü artırmaya yönelik yapılan çalışmalar bütünü, zamandan ve reklam bütçesinden tasarruf ettirir.

E-posta Pazarlama

Segmentlere ayrılan kullanıcılara ayrı ayrı, belli bir sistematiğe bağlı olarak gönderilen postalar ile trafik ve satış odaklı e-posta pazarlama çalışmaları, kullanıcı aktivasyonunu ve tekrar eden satışı destekler.

Ölçüm

Tüm çalışmaların düzenli olarak ölçülmesi, satışları artırmak ve dijital pazarlama stratejisinin geliştirilmesi için en önemli adımdır; ölçüm yapmadan yönetmek ve geliştirmek mümkün değildir.

Sizin için neler yapabileceğimizi konuşmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.