Dijital Pazarlama ve Reklam

  • home
  • /
  • Dijital Pazarlama ve Reklam

Dijital Pazarlama ve Reklam

 

Dijital pazarlama sadece sosyal medyada fotoğraf paylaşmak ya da sadece Google reklamlarını kullanmaktan ibaret değil; uygun olan tüm kanalların stratejik bir biçimde kullanılmasıdır ve bizler G4A Studio olarak her biri kendi alanında uzman ekip arkadaşlarımızla, markanız/firmanız için gerekli olan tüm dijital pazarlama süreçlerini yönetiyoruz.

Bütünleşik ve planlı bir şekilde ilerlemesi gereken, önemli ve bir o kadar hassas bir süreç olan dijital pazarlama ve reklam çalışmalarının amatör ellerde firmaları ne kadar zor durumlara soktuğunu, on binlerce liralık bütçelerin nasıl çöp olduğunu  birçok defa gördük, duyduk, şahit olduk.

Peki dijital pazarlama çalışmaları hangi başlıkları kapsıyor?

 

Dijital Pazarlama Ama Nasıl?

Web Site

Modern, kullanıcı deneyimi açısından optimize edilmiş, amaca uygun ve pazarlanabilir bir web sitesi olmazsa olmaz. Mağaza vitrini.

Pazar ve Rakip İncelemesi

Ürün veya hizmetin pazar hacmi, hedef kitlesi ve rakiplerin incelenmesi, doğru dijital pazarlama stratejisi geliştirmenin altın kuralıdır.

Pazarlama Stratejisi

Ürün, pazar, rakip ve bütçe odağında dijital pazarlama ve reklam stratejisi üretip, somut hedeflere göre yol haritasının çıkarılması.

Sosyal Medya İletişimi

Sosyal Medya Pazarlaması ile sosyal medyada fotoğraf paylaşmak aynı şeyler değildir. Ürüne, pazara, hedef kitleye uygun mecralarda sosyal medya planlaması hayati önem taşır.

Sosyal Medya Reklamları

Marka bilinirliği, ürün ve hizmetlerin tanınması, güven oluşturma ve satış elde etme açısından kısa ve uzun vadedeki reklam planlamaları ile sosyal medya iletişimi desteklenmelidir.

İnternet Reklamları

Google, Yandex, Bing gibi popüşer arama motorlarının reklam modellerini etkili ve stratejik bir biçimde kullanarak doğrudan dönüşüm odakları reklamlar.

SEO

Organik trafiğin artması amacıyla, arama motorlarındaki görünürlüğü artırmaya yönelik yapılan çalışmalar bütünü, zamandan ve reklam bütçesinden tasarruf ettirir.

E-posta Pazarlama

Segmentlere ayrılan kullanıcılara ayrı ayrı, belli bir sistematiğe bağlı olarak gönderilen postalar ile trafik ve satış odaklı e-posta pazarlama çalışmaları, kullanıcı aktivasyonunu ve tekrar eden satışı destekler.

Ölçüm

Tüm çalışmaların düzenli olarak ölçülmesi, satışları artırmak ve dijital pazarlama stratejisinin geliştirilmesi için en önemli adımdır; ölçüm yapmadan yönetmek mümkün değildir.

Dijital Pazarlama ve Reklam Teklif Formu