Eticaret ve Süreçlerinin Yönetimi

  • home
  • /
  • Eticaret ve Süreçlerinin Yönetimi

E-ticaret ve Süreçlerinin Yönetimi

 

E-ticarete başlayacak olan markaları çok zorlu, yorucu ve iyi düşünülmesi gereken bir süreç bekliyor olacak. Daha önce bu alanda deneyimi olmayan ve nereden başlayacağını bilmeyen firmaları ise tüm bu zorluklarla beraber tehlikeli sayılabilecek durumlar da bekliyor olacak ek olarak. Çünkü nereden başlayacağını bilmemek, e-ticaret sürecinin geri kalanını da olumsuz etkiliyor ve sonuçta işin doğrusunu öğrenene dek ciddi oranda maddi kayıplar yaşanıyor.

E-ticaret süreçleri, aslında ürün tedariği ve lojistik süreçten başlayarak, satışın yapılacağı siteye, pazarlama stratejisine, uygulamaya ve satış sonrasına kadar çok uzun bir yolculuk. Bu yolculuğun doğru bir şekilde kurgulanması, para ve zaman kaybının önüne geçeceği gibi aynı zamanda markanın ve firmanın isminin zarar görmesini de önler.

 

Peki Biz Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

 
Özellikle e-ticaret alanında uzun yıllardır birçok markaya hizmet vermiş kalabalık ve deneyimli bir ekibimiz mevcut. Bu ekipteki arkadaşlarımız, bir markanın yolun en başından başlayarak her adımda ne tür aksiliklerle karşılaşabileceğini zaten biliyor. Böylece firma, doğru bir şekilde yol alıyor ve aslında e-ticarete başlama amacından hiçbir zaman sapmamış oluyor.

E-TİCARET SİTESİ KURULUMU

Bütçe, ürün ve hede kitle odağında, ihtiyacınıza en uygun olan ve ürün satışını kolaylaştıracak, kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesi hazırlıyoruz.

Pazar ve Rakip İncelemesi

Satılacak ürün veya hizmetin pazar hacmi, hedef kitlesi ve rakiplerin incelenmesi, doğru pazarlama ve satış stratejisi geliştirmenin altın kuralıdır.

Pazarlama Stratejisi

Ürün, pazar, rakip ve bütçe odağında bir pazarlama ve reklam stratejisi üretip, somut hedeflere göre yol haritasını çıkarıyoruz.

DİJİTAL REKLAM YÖNETİMİ

Sosyal Medya ve Google, Yandex, Bing gibi popüler arama motorlarının reklam modellerini etkili ve stratejik bir biçimde kullanarak doğrudan satış odaklı kampanyalar yönetiyoruz.

PROGRAMATİK SATIN ALMA

Arama motorları ve sosyal medya dışında, hedef kitlenizi haber siteleri, sosyal içerik siteleri, mobil uygulamalar gibi popüler siteler içerisinde yayınlanan reklamlarla sitenize çekiyoruz.

SEO

Organik trafiğin artması amacıyla, arama motorlarındaki görünürlüğü artırmaya yönelik yapılan çalışmalar bütünü, zamandan ve reklam bütçesinden tasarruf ettirir.

E POSTA PAZARLAMA

Rastgele değil, müşteri kitlesine göre ayrı ayrı otomatize edilmiş e-posta pazarlama kampanyalarını kurguluyoruz.

DÖNÜŞÜM OPTİMİZASYONU - CRO

Siteye gelen trafiğin % kaçı satışa dönüşüyor ve bu yüzdeyi nasıl artırırız sorusunun cevabını buluyor ve uyguluyoruz.

Ölçüm

Tüm çalışmaların düzenli olarak ölçülmesi, satışları artırmak ve dijital pazarlama stratejisinin geliştirilmesi için en önemli adımdır; her adımı ölçerek rastgele değil, yere sağlam basarak ilerliyoruz.

E-Ticaret Süreç ve Pazarlama Bilgi Formu